Франция потвърди първи случай на ебола при лекар, завърнал се от Конго
Франция потвърди първи случай на ебола при лекар, завърнал се от хуманитарна мисия в Демократична република Конго. Пациентът е поставен под изолация, а властите са започнали проследяване на контактите му, като рискът за населението в Европа остава нисък. Епидемията в Конго вече е заразила над 1000 души и е причинила 267 смъртни случая.
Източници (3):