СВОДКА

Пламен Димитров заплаши със стачки, ако заплатите на държавните служители бъдат намалени

Пламен Димитров, президент на КНСБ, заплаши със стачки, ако заплатите на държавните служители бъдат намалени. Той се противопостави на намеренията държавните служители сами да плащат осигуровките си, като обяви, че това обезсмисля Закона за държавния служител. Димитров предупреди, че ако управляващите продължат в тази посока, синдикатите ще поискат отпадане на закона и всички служители да преминат на трудови правоотношения с право на стачка.

Източник:

← Към Политика