РИОСВ прекрати регистрацията на „Енерджи-2“ в Нова Загора
Регионалната инспекция по околната среда и водите в Стара Загора прекрати регистрацията на „Енерджи-2“ ООД за третиране на отпадъци в инсталацията за биогаз в Нова Загора заради две установени нарушения - невярна отчетност и превишаване на разрешените количества отпадъци. Решението, което влиза в сила от 30 юни, нарежда преустановяване на работата на централата и представяне на план за безопасното ѝ извеждане от експлоатация, като подлежи на обжалване пред министъра на околната среда или в съда.
Източници (2):