КНСБ: Няма да сме доволни, ако видим в бюджета държавните служители да си плащат осигуровките сами
КНСБ заяви, че няма да бъде доволна, ако в бюджета бъде предвидено държавните служители сами да плащат осигуровките си, тъй като това обезсмисля Закона за държавния служител. Синдикатът настоява за сериозни консултации и предлага алтернатива - всички служители да преминат на трудови правоотношения с пълни права. Президентът на КНСБ Пламен Димитров предупреди, че при такова развитие ще последват реакции.
Източник: