Ако в бюджета се предложи държавните служители да плащат сами осигуровките си, ще имаме реакция, каза президентът на КНСБ Пламен Димитров
Президентът на КНСБ Пламен Димитров предупреди, че синдикатите ще реагират, ако в бюджета бъде включено предложение държавните служители да плащат сами осигуровките си. Той заяви, че подобен ход би обезсмислил Закона за държавния служител, и предложи алтернатива - законът да отпадне и всички служители да преминат на трудови правоотношения с пълни синдикални права.
Източник: