"Възраждане":С парите от Фонда за пътна безопасност са купувани климатици
Депутатът от "Възраждане" Петър Петров обяви, че над 523 милиона лева от глоби по електронни фишове, натрупани във Фонда за безопасност на движението, не са изразходвани за пътна безопасност, а за несвойствени дейности като климатици и ремонти на сгради. Той посочи, че част от парите са обезценени от инфлацията, а резултатите от одита на Сметната палата в понеделник са притеснителни. Петров припомни, че въпросът е бил поставен още през февруари миналата година пред тогавашния премиер Росен Желязков, но е бил отхвърлен с насочване към вътрешния министър.
Източник: