СВОДКА

Двама души починаха заради горещините в Испания

Горещата вълна в Испания отне живота на двама мъже – 68-годишен в Алмерия и 90-годишен в Биская, и двамата починали от топлинен удар. Само в Андалусия здравната система е обработила 427 спешни случая, свързани с жегата, а в Страната на баските медиците са реагирали на над 40 сигнала. Червен код е обявен за няколко провинции, където се очакват температури до 44°C, като метеоролозите прогнозират временен спад, но не и край на горещините.

Източник:

← Към Свят