СВОДКА

Габровският камерен оркестър ще представи за първи път в България „Сюита в старинен стил“ от норвежкия композитор Кристиян Синдинг

Габровският камерен оркестър ще представи за първи път в България „Сюита в старинен стил“ от норвежкия композитор Кристиян Синдинг на концерт тази вечер в Художествена галерия „Христо Цокев“. В програмата са включени още произведения от Арво Пярт, Рахманинов и Чайковски, както и премиера на „Седем скици за струнни инструменти“ от българския композитор Велислав Заимов. Солисти ще бъдат цигуларите Десислава Чолакова, Христофор Михайлов и Надежда Атанасова, а концертът е част от сезон 2025–2026 г. на оркестъра.

Източник:

← Към Култура