75 679 души в бюджетния сектор получават и заплати, и пенсии
75 679 души в бюджетния сектор получават едновременно заплати и пенсии, според депутата от "Демократична България" Мартин Димитров. Той предлага поетапно освобождаване на тези хора като част от реформите, като уточнява, че 7039 от тях са в МВР, МО и свързани ведомства, а 5338 са държавни служители. Димитров също така коментира, че с план за реформи дефицитът може да бъде намален до 2,6% през 2026 г. и 2,5% през 2027 г.
Източник: