СВОДКА

КНДР планира по 2 военни кораба годишно през следващите пет години

Северна Корея планира да строи по два военни кораба с водоизместимост 5000 тона годишно през следващите пет години, заяви лидерът Ким Чен Ун на церемония по въвеждане в експлоатация на нов разрушител. Ким подчерта, че модернизацията на военноморските сили е от съществено значение, тъй като те са били най-слабата част от въоръжените сили на страната. Страната предвижда и разполагането на още един разрушител от същия клас, както и на стратегически кораби с водоизместимост 10 000 тона.

Източник:

← Към Свят