СВОДКА

Вишеградската четворка обяви завръщането си

Лидерите на Вишеградската четворка се събраха отново в Унгария за първата си среща на върха от повече от две години, като полският премиер Доналд Туск обяви "се завръщаме". Отношенията в рамките на групата бяха обтегнати поради различията в политиките спрямо войната в Украйна, но политическите промени в региона, включително победата на Петер Мадяр над Виктор Орбан, отвориха пътя за подновено сътрудничество.

Източници (2):

← Към Политика