В тила на врага! Израелските секретни служби са внесли тайно хиляди приемници на Starlink в Иран
Израелските секретни служби са внесли контрабандно хиляди сателитни интернет приемници Starlink в Иран, за да подпомогнат антиправителствените протестиращи. Бившият премиер Нафтали Бенет разкри, че целта е била да се осигури непрекъснат достъп до интернет и да се помогне за свалянето на иранското правителство, но правителството на Нетаняху не е успяло да реализира плана. Иранските власти редовно спират интернет по време на масови протести.
Източник: