СВОДКА

Мая Манолова: Омбудсманът трябва да защитава гражданите, а не ЧСИ-тата

Бившият омбудсман Мая Манолова разкритикува предложенията за разширяване на правомощията на частните съдебни изпълнители, които според нея биха ощетили гражданите. Тя предупреди, че промените ще позволят събирането на т.нар. доброволни дългове към обществени доставчици без съдебно производство, което е опасно за потребителите. Манолова заяви, че като граждански защитник категорично се противопоставя на тези законопроекти.

Източник:

← Към Политика