СВОДКА

Киър Стармър загуби играта на тронове във Великобритания

Британският министър-председател Киър Стармър обяви оттеглянето си от премиерския пост и от лидерството на Лейбъристката партия, което ще доведе до седми премиер на Обединеното кралство за последните 10 години. Политическият хаос в страната произтича от референдума за Брекзит, проведен преди десетилетие, а бившият кмет на Манчестър Анди Бърнам вече обяви кандидатурата си за лидер на лейбъристите.

Източник:

← Към Политика