СВОДКА

Димитър Манолов: Да изравним държавните служители с работещите по трудово правоотношение по всички линииичко

Президентът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов предложи държавните служители да бъдат изравнени с работещите по трудово правоотношение по всички линии, включително и по отношение на осигурителните вноски. Той уточни, че ако осигуровките бъдат включени във възнагражденията им, синдикатите подкрепят промяна на закона, която да задължи самите служители да ги плащат. Според Манолов това ще доведе до оптимизация на бюджета, като се върне размерът на вноските, който преди беше изваден от заплатите им.

Източник:

← Към България