СВОДКА

Собственикът на газопровода "Северен поток 2" съди ЕС

Собственикът на газопровода "Северен поток 2" завежда дело срещу Европейския съюз заради закона за спиране на вноса на руски газ до 2027 г., който блокира възможността за търговска експлоатация на тръбопровода. Компанията, контролирана от руския "Газпром", твърди, че забраната на практика завзема газопровода, който беше завършен през 2021 г., но така и не започна да функционира поради спиране на проекта и последвали взривове.

Източник:

← Към Икономика