СВОДКА

Брюксел отлага срещата с Лондон, чака проевропейския Бърнам

Европейският съюз отложи планираната за 22 юли среща на върха с Великобритания, след като Киър Стармър обяви оставката си, като Брюксел иска да преговаря с неговия наследник – проевропейския Анди Бърнам. Решението е изненадало и подразнило британското правителство, тъй като датата беше обявена едва преди седмица, а според източници преговарящите от Лондон не са очаквали подобен ход. Напрежението идва в навечерието на 10-ата годишнина от референдума за Брекзит, който лейбъристкото правителство определя като икономическа и политическа катастрофа.

Източник:

← Към Политика