Турският институт „Юнус Емре“ подписа на протокол за сътрудничество със софийския университет “Свети Климент Охридски” в областта на тюркологията
Институтът „Юнус Емре“ и Софийският университет „Св. Климент Охридски“ подписаха всеобхватен протокол за сътрудничество в областта на тюркологията, насочен към развитие на академичния капацитет и културния обмен. Споразумението предвижда съвместни изследователски проекти, академични публикации, както и програми за студентски и преподавателски обмен. Очаква се то да засили приятелските отношения между Турция и България и да даде нов тласък на тюркологичните изследвания на Балканите.
Източник: