Гражданска инициатива настоява за възстановяването на четири столични минерални бани
Гражданска инициатива "За възстановяване и опазване на минералните бани и извори" започна подписка за възстановяването на четири столични минерални бани – Централна, "Княжево", "Овча купел" и "Горна баня". Подписите ще се събират два месеца за местно ниво и три за национално, като исканията ще бъдат внесени в Столичния общински съвет и Народното събрание. Инициативата настоява Централна минерална баня да бъде възстановена като баня с термален център, достъпен за всички граждани.
Източник: