Зачестяват случаите на глобени български шофьори в Гърция
Българското генерално консулство в Солун предупреждава шофьорите за засилен контрол и глоби в Гърция, като за непоставен предпазен колан водачът може да бъде глобен с 350 евро и да загуби книжката си за 30 дни. При повторни нарушения санкциите се увеличават до 1000 евро и 180 дни, а за шофиране с над 1,10 промила алкохол глобата е 1200 евро, с отнемане на книжката и възможна присъда до 5 години затвор. Освен това използването на мобилен телефон по време на шофиране или превишаването на скоростта с над 50 км/ч водят до глоби от 350 и 700 евро съответно и временно отнемане на свидетелството за управление.
Източник: