Израел внесъл тайно приемници на Starlink в Иран
Бившият израелски премиер Нафтали Бенет заяви, че Израел е внесъл контрабандно хиляди интернет приемници Starlink в Иран, за да помогне на протестиращите срещу режима да координират действията си. По думите му обаче правителството на Бенямин Нетаняху не е успяло да реализира този план. Иранските власти редовно спират интернет по време на протести и са иззели стотици терминали на Starlink.
Източник: