СГП разширява разследването за злоупотреби в „Автомагистрали“ ЕАД
Софийска градска прокуратура разширява разследването си за безстопанственост и злоупотреби в „Автомагистрали“ ЕАД, като към него са присъединени сигнали за незаконни плащания по автомагистрала „Хемус“ и длъжностни престъпления при сключване на договори. До момента са разпитани десетки свидетели и са назначени редица експертизи, включително за свлачища, озеленяване и електронни табели без сертификати. Разследването обхваща и обществена поръчка за закупуване на ремаркета.
Източник: