СВОДКА

Работи се за преодоляване на риска от загуба на близо половин милиард евро по програма „Развитие на регионите“, съобщи зам.-министър Десислава Георгиева

Заместник-министърът на регионалното развитие Десислава Георгиева съобщи, че има риск от загуба на близо половин милиард евро по програма „Развитие на регионите“ поради бавни административни процедури и недостатъчно разходи, които да бъдат заявени към Европейската комисия. Тя посочи, че са подготвени мерки за преодоляване на проблема, като Комитетът за наблюдение на програмата вече одобри възможността за преминаване към метод на финансиране, независим от разходите.

Източник:

← Към Политика