Нигер официално напусна Международния наказателен съд
Нигер официално напусна Международния наказателен съд, като обвини съдебния орган в селективно правосъдие. Страната подаде писмо до ООН за оттегляне от Римския статут, присъединявайки се към Мали и Буркина Фасо, които обявиха същото намерение миналата година. Оттеглянето ще влезе в сила след 12 месеца, но престъпленията, извършени преди тази дата, остават под юрисдикцията на съда.
Източник: