Германия се бори с нашествие на отровни гъсеници
Германия е изправена пред мащабно нашествие на отровни гъсеници от вида дъбова процесионка, които представляват сериозен риск за здравето поради токсичните си власинки. Нашествието вече доведе до затварянето на паркове и обществени пространства в Берлин, където властите поставят предупредителни знаци и призовават жителите да избягват засегнатите зони. Токсичните власинки могат да се разнасят от вятъра и да причинят кожни обриви, алергични реакции и затруднено дишане.
Източник: