СВОДКА

Трафикът през Ормузкия проток достигна най-високо ниво от началото на войната в Иран, според платформи за следене на корабоплаването

Трафикът през Ормузкия проток достигна най-високото си ниво от началото на войната в Близкия изток, като вчера през него са преминали рекордните 37 кораба със суровини. Ръстът на морския трафик идва почти седмица след сключването на меморандум за разбирателство между САЩ и Иран, като сред корабите вече има и танкери за втечнен газ, което сочи към начало на нормализиране на преминаването.

Източник:

← Към Свят