Случаите на морбили у нас вече са 408
Случаите на морбили в България вече са 408, като най-много заразени има в областите Враца, Плевен и Ловеч. От заболелите 337 са деца, а при 208 от тях ваксина не е поставена поради ненавършена възраст или други причини. Ваксинацията срещу морбили остава задължителна в страната и се прави на 13-месечна възраст и при навършване на 12 години.
Източник: