СВОДКА

Едва 15,8% от българите живеят в прекалено големи жилища

Само 15,8% от българите живеят в прекалено големи жилища, което е значително под средното за ЕС ниво от 33,4%. Това нарежда България сред държавите с най-ефективно използване на жилищния фонд в Европа, заедно със Словакия, Полша и Италия. Данните на Евростат показват ясно разделение между Източна и Западна Европа, като в западните страни делът на хората с прекалено големи домове често надхвърля половината от населението.

Източник:

← Към България