Ядрото на военния суверенитет! Ким Чен-ун призова за увеличаване на атомния арсенал на страната
Севернокорейският лидер Ким Чен-ун призова за увеличаване на ядрения арсенал на страната, като определи атомните оръжия като "ядрото на военния суверенитет" и основа за стратегията за възпиране. Страната продължава да счита Южна Корея за свой основен враг и критикува военния съюз между Сеул и Вашингтон.
Източник: