Консулството в Гърция предупреждава за зачестили глоби: какви са правилата
Генералното консулство на България в Солун предупреди българските шофьори за зачестили глоби в Гърция, като основната причина е непоставен предпазен колан. Санкцията за водача е 350 евро и отнемане на книжката за 30 дни, а ако и пътникът не го носи, глобата е 150 евро и за двамата. При повторни нарушения глобите скачат до 2000 евро и отнемане на книжката за до една година, като консулството напомни и за тежки санкции при алкохол, телефон и превишена скорост.
Източник: