СВОДКА

Чешкият президент съди премиера, след като не го включи в делегацията за срещата на върха на НАТО

Чешкият президент Петър Павел заведе дело в Конституционния съд срещу премиера Андрей Бабиш, след като не беше включен в делегацията за срещата на върха на НАТО в Анкара. Павел смята, че с това му се ограничава конституционната му роля, тъй като всички негови предшественици са присъствали на подобни форуми. Бабиш защити решението си с аргумента, че предстоящата среща е различна от предишните.

Източник:

← Към Политика