Фестивалът на лавандулата ще се проведе за дванадесети път в Генерал Тошево
Дванадесетото издание на Фестивала на лавандулата ще се проведе на 27 юни в Генерал Тошево с богата програма, включваща тематични работилници, детски занимания и вечерен концерт на дует "Ритон". Кметът Валентин Димитров отбеляза, че въпреки намаляването на лавандуловите площи в региона, секторът има потенциал за нов подем. Фестивалът е сред утвърдените събития в културния календар на общината, посветен на емблематичната за Добруджа земеделска култура.
Източник: