Съдът призна за виновни бивш шеф на "Градски транспорт" - Варна и шеф на надзорна фирма за опит за измама за над 230 000 лева
Варненският окръжен съд призна за виновни двама подсъдими – бивш представител на "Градски транспорт" и представител на фирма за строителен надзор – за опит за документна измама, която можела да причини големи финансови загуби на Община Варна и дружеството. Те съставили документи с невярно съдържание, за да позволят на частна фирма да получи без основание движимо имущество на стойност 606 809 лева без ДДС. При съдебното следствие бяха изслушани множество свидетели, а делото беше разгледано по същество след повторно внасяне на обвинителния акт.
Източник: