Нетаняху: Израел трябва да намали военната си зависимост от САЩ
Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че страната трябва постепенно да намали военната си зависимост от САЩ и да развие собствен капацитет за производство на оръжия. Той обвърза необходимостта от по-голяма самостоятелност с продължаващото противопоставяне срещу Иран и подкрепяните от Техеран групировки. Според него бъдещето и сигурността на Израел зависят от способността да увеличава военната си мощ и да внедрява нови технологии.
Източник: