Оставиха в ареста шофьора, причинил катастрофата на "Челопешко шосе"
Съдът остави в ареста Васил Филипов, обвинен за тежката катастрофа на столичния булевард "Челопешко шосе", при която загинаха четирима души, а няколко бяха ранени. Автотехническата експертиза установи, че той е шофирал със 115 км/ч при разрешени 60 км/ч, а преди това три пъти е бил санкциониран за превишена скорост в същия участък. Решението на Софийския апелативен съд е окончателно, като магистратите се съгласиха, че на този етап Филипов може да търпи най-тежката мярка за неотклонение.
Източник: