Бившият футболен национал на Германия Филип Лам критикува ФИФА за отношението към Мондиал 2026
Филип Лам разкритикува ФИФА за отношението към Мондиал 2026, като посочи проблематичната близост на президента Джани Инфантино с лидери като Доналд Тръмп и високите цени на билетите. Той се обяви против идеята за провеждане на световното първенство на всеки две години, подчертавайки необходимостта от запазване на четиригодишния цикъл. Лам допълни, че разширеното Световно клубно първенство допълнително натоварва футболния календар.
Източник: