България и САЩ обсъдиха последните стъпки за отпадането на визите
България и САЩ обсъдиха финализирането на процеса за включване на страната в Програмата за безвизово пътуване, като оставащото законово изискване е процентът на отказаните визи да падне под 3%. Външният министър Велислава Петрова проведе среща с делегация от Департамента по вътрешна сигурност на САЩ, водена от Джон Гунтанис, и подчерта, че премахването на визите би отразило стратегическото партньорство между двете държави.
Източник: