СВОДКА

България отново ще произвежда автомобили

България отново ще произвежда автомобили, като от ноември 2026 г. в ловешкото село Баховица ще започне сглобяването на електромобила GWM Ora 5. Страната ни ще бъде единственият производител на тази марка за Европа, като в завода ще се изработва само електрическата версия на модела.

Източник:

← Към Икономика