Русинова: При COVID-19 бяха изградени лаборатории навсякъде. Как така държавата не може да направи 5 лаборатории за кръв
Одит на Сметната палата установи, че над половин милиард лева, предназначени за пътна безопасност, остават неизползвани, докато България продължава да е сред страните с най-висока смъртност по пътищата в ЕС. Експертът Русинова коментира, че по време на COVID-19 държавата е успяла да изгради лаборатории навсякъде, но не може да създаде пет лаборатории за кръвни проби за проверка на шофьори. Според анализа глобите по пътищата се превръщат в начин за събиране на приходи, вместо в ефективна превенция на катастрофите.
Източник: