Наши лекари с пробив в превенцията на инсулта
За първи път в България в Аджибадем Сити Клиник УМБАЛ „Витоша" беше извършена имплантация на устройство за затваряне на ухото на лявото предсърдие, което е иновативна минимално инвазивна процедура за превенция на мозъчен инсулт при пациенти с предсърдно мъждене. Технологията намалява риска от тромбообразуване и необходимостта от продължителна антикоагулантна терапия, като предоставя достъп до съвременен световен стандарт в кардиологията. Процедурата беше осъществена от екип на болницата в сътрудничество с международни експерти.
Източник: