СВОДКА

Ормузкият проток ще се управлява само от Иран, заяви председателят на иранския парламент

Иранският председател на парламента Мохамад Багер Галибаф заяви, че Ормузкият проток ще бъде управляван от Иран в съответствие с международното право. Той подчерта, че стратегическият морски път никога няма да се върне към положението отпреди войната. Изявлението идва след неотдавнашното споразумение между Иран и САЩ и приключването на техническите преговори в Швейцария.

Източници (2):

← Към Свят