СВОДКА

Десетки сигнали за мазут по Южното Черноморие, нови петна край Синеморец

Мазутни петна продължават да изплуват по плажовете на Южното Черноморие, като сигналите до екоинспекцията в Бургас за последните четири дни вече надхвърлят 40. Замърсяване беше регистрирано отново вчера на плаж "Бутамята" край Синеморец, а от Морска администрация уточниха, че става въпрос за стари отлагания от нефтопродукти, изхвърлени на брега от силното вълнение, а не за ново замърсяване от плавателни съдове. Проблемът продължава от края на миналата седмица, когато мазутни петна замърсиха ивици от Царево до Камчия, като първоначално беше съобщено за замърсяване в района на Аркутино.

Източник:

← Към България