СВОДКА

Болница във Варна отново съди НЗОК за близо 300 000 евро

Болница "МБАЛ Варна" (бившата Транспортна болница) заведе нов иск срещу Националната здравноосигурителна каса за близо 300 000 евро, като спорът отново е за неизплатена медицинска дейност за периода август-ноември 2025 г. Лечебното заведение оспорва законосъобразността на финансовите лимити, позовавайки се на решение на Конституционния съд, а освен главницата от 282 784 евро претендира и увеличена мораторна лихва от 15 810 евро за забава.

Източник:

← Към Здраве