СВОДКА

Министър Велислава Петрова обсъди с делегация от САЩ финалните стъпки за включване на България в програмата за безвизово пътуване

Министърът на външните работи Велислава Петрова прие делегация на високо ниво от САЩ, с която обсъди финалните стъпки за включване на България в програмата за безвизово пътуване, включително изпълнението на оставащите законови изисквания като достигане на процент на отказаните визи под 3%. Петрова подчерта, че премахването на визите би гарантирало баланс и взаимно зачитане на приоритетите, отразявайки стратегическото партньорство между двете страни. В коментар по темата тя отбеляза, че обвързването с американските самолети на софийското летище представлява поставяне на българския интерес на първо място.

Източник:

← Към Политика