България и САЩ обсъдиха следващите стъпки към безвизово пътуване
Българският министър на външните работи Велислава Петрова прие делегация на високо ниво от Департамента по вътрешна сигурност на САЩ, с която обсъди финализирането на процеса за включване на България в Програмата за безвизово пътуване. Основните акценти бяха върху изпълнението на оставащите законови изисквания, последното от които е постигането на процент на отказани визи под 3%. Петрова подчерта, че визитата е признание за напредъка на страната и че премахването на визите ще заздрави стратегическото партньорство между двете държави.
Източник: