Над 40 са вече сигналите за мазут по плажове в Бургаско
Над 40 сигнала за мазут по плажовете в Бургаско са постъпили в РИОСВ, като ново замърсяване е установено на плаж "Бутамята" в Синеморец. От "Морска администрация" заявиха, че става въпрос за стари нефтени отлагания, изхвърлени на брега от силното вълнение, а не от плавателни съдове.
Източник: