Административният съд във Варна образува ново дело по иск на бившата транспортна болница срещу Националната здравноосигурителна каса
Административният съд във Варна образува ново дело по иск на "МБАЛ Варна" (бившата Транспортна болница) срещу Националната здравноосигурителна каса за неизпълнение на парични задължения по договор за болнична помощ. Болницата твърди, че НЗОК неоснователно отказва да заплати реално извършена и приета медицинска дейност за периода август-ноември 2025 г., като оспорва законосъобразността на наложените финансови лимити. Преди това лечебното заведение беше оттеглило иск за близо 300 000 евро, но законът позволява повторно предявяване на същия иск.
Източник: