България и 11 държави настояват за повече средства за енергиен преход
България и още 11 държави от Централна и Източна Европа настояха Европейската комисия значително да увеличи финансирането по Фонда за модернизация, който подпомага по-бедните страни членки в прехода към чиста енергия. Искането е отправено в писмо до Брюксел от 19 юни, преди очакваното на 15 юли преразглеждане на Схемата за търговия с емисии на ЕС, като страните аргументират нуждата от повече средства с нарастващите геополитически рискове и несигурност.
Източник: