Отбелязваме 30 години от създаването на Процеса за сътрудничество в Югоизточна Европа, чието начало бе в София, каза председателят на НС
Председателят на Народното събрание Михаела Доцова откри 13-ата пленарна сесия на Парламентарната асамблея на Процеса за сътрудничество в Югоизточна Европа в София. Тя отбеляза 30-годишнината от създаването на процеса, чието начало е поставено в София през 1996 г. с подписването на Софийската декларация. Доцова подчерта, че значението на организацията остава особено важно в условията на сложна международна среда и нарастващи предизвикателства.
Източник: