Двама младежи се борят за живота си след удар от волтова дъга
Двама 17-годишни младежи са в критично състояние, след като бяха поразени от волтова дъга в района на жп гарата в Стара Загора. Те се качили върху спрян товарен вагон и нарушили минималното безопасно разстояние до контактната мрежа, което довело до образуването на електрическа дъга с температура около 6000 градуса. Пострадалите са настанени в клиниката по изгаряния в Пловдив, а сигналът за инцидента е подаден от трети техен приятел.
Източник: